Aktualności

Pruszków z nowym obiektem dydaktycznym

Konsorcjum spółek z Grupy Kapitałowej Trakcja - PRK7 Nieruchomości i Trakcja S.A. zakończyło budowę Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  w Pruszkowie. Uroczystości związane z oddaniem obiektów do użytku odbyły się 19 marca 2024 r.

Budowa ośrodka odbywała się w dwóch etapach. Jako pierwszy powstał nowy, trzykondygnacyjny budynek dydaktyczny z zapleczem kuchennym, stołówką, świetlicą oraz w pełni wyposażoną salą sportową.

W ramach drugiego etapu wyburzono starą szkołę i dobudowano dodatkowe skrzydło, które uzupełniło i poszerzyło funkcję budynku z etapu pierwszego.

Zadanie obejmowało również wykonanie infrastruktury towarzyszącej. Zbudowano nowe chodniki, ciągi jezdne oraz parking na ok 80 miejsc postojowych. Dookoła kompleksu powstały plac zabaw, boisko oraz stanowiska do prowadzenia hipoterapii i dogoterapii.

Budowa ośrodka rozpoczęła się w 2020 roku i pierwotnie opiewała na około 35 mln zł netto, ostatecznie wartość kontraktu wyniosła blisko 58 mln zł.

Z nowego ośrodka będzie korzystało 150 uczniów.

Gratulujemy zaangażowanym w zadanie ekipom, a uczniom i kadrze pedagogicznej życzymy by nowy ośrodek dydaktyczny stał się wyjątkowym miejscem rozwijania umiejętności, wsparcia i kreowania  przyszłości.

 

Informacje dla mediów

rzecznik@grupatrakcja.com

Powrót do listy