Aktualności

Mamy kolejny kontrakt w Łodzi

W dniu 14 marca 2022 r. przedstawiciel Trakcji S.A. Arkadiusz Arciszewski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Techniczny, podpisał z Zarządem Inwestycji Miejskich umowę dotyczącą przebudowy Placu Wolności w Łodzi. 

Kolejnym, istotnym elementem wielkiego planu rewitalizacji Łodzi jest przebudowa Placu Wolności. Niegdysiejszy rynek został przemianowany na Plac Wolności w 1918 roku. Elementem, który nawiązywał do jego nazwy był pomnik Tadeusza Kościuszki odsłonięty w 1930 roku, zniszczony przez Niemców na początku II Wojny Światowej, a następnie odbudowany po wojnie. Miejsce jest bezsprzecznie jedynym z najbardziej charakterystycznych w Łodzi. 

Po przeprowadzeniu aukcji elektronicznej, przetarg dot. Rewitalizacji Placu Wolności został rozstrzygnięty na korzyść spółki Trakcja. W wyniku zaplanowanych prac, plac ma całkowicie zmienić swoje oblicze, pojawią się drzewa, a powierzchnia placu zostanie oddana pieszym, przy czym zniknie charakterystyczne tramwajowe rondo. 

Realizacja zamówienia o wartości 37 515 000 zł brutto, przewidziana jest na 18 miesięcy.  

Dziękujemy miastu Łódź za zaufanie, to kolejny projekt rewitalizacyjny do którego przystępujemy. Wierzymy, że efekty naszej pracy zadowolą zarówno mieszkańców Łodzi, jak i samego zamawiającego – skomentował zawarcie umowy Prezes Arciszewski.

 

Informacje dla mediów

rzecznik@grupatrakcja.com

 

Powrót do listy