Aktualności

Kontrakt w ramach „e-Highway” w Niemczech

Trakcja PRKiI uczestniczy w budowie „elektrycznej autostrady - eHighway” w zachodnich Niemczech. Jest to pierwszy kontrakt pozyskany przez spółkę po uzyskaniu certyfikatu na prowadzenie działalności w tym kraju.

„eHighway” to innowacyjny projekt wykorzystania w samochodach ciężarowych napędu elektrycznego zasilanego z sieci trakcyjnej, wykonywany w ramach programu działań „Ochrona klimatu 2020”. Kontrakt jest częścią pilotażowego programu ELISA, który wg. obecnych planów ma objąć swoim zasięgiem 30% długości niemieckich autostrad, czyli prawie 4 000 km. Projekt został przyjęty przez niemiecki rząd w związku z promocją wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Zakres prac wykonywanych przez Trakcję PRKiI obejmuje montaż elementów sieci trakcyjnej na dwóch pięciokilometrowych odcinkach autostrady A5 - w kierunku Frankfurtu nad Menem oraz w kierunku Darmstadt. Generalnym Wykonawcą kontraktu, realizowanego na zlecenie zarządcy infrastruktury drogowej w Hesji, jest SIEMENS. Jest to pierwszy odcinek eHighway realizowany na drodze publicznej w Niemczech. Wcześniej rozwiązanie było testowane na torach próbnych m.in. w okolicach Berlina i Los Angeles oraz w Szwecji.

 

Informacje dla mediów

Robert Kuczyński

   dyrektor ds. zasobów ludzkich i komunikacji

r.kuczynski@grupatrakcja.com

 

(zdjęcia: dpa/Bernd Settnik)

Powrót do listy