Aktualności

Promocja bezpieczeństwa pracy

Trakcja PRKiI S.A. prowadzi szereg działań na rzecz kształtowania kultury bezpieczeństwa pracy. Jednym z nich jest rozstrzygnięty w połowie czerwca konkurs skierowany do dzieci pracowników spółki, którego celem była plastyczna interpretacja hasła „Mamo, tato, pracuj bezpiecznie”. Patronat nad konkursem objął Centralny Instytut Ochrony Pracy - Instytut Badawczy.

„Cel konkursu został osiągnięty, bo dzięki niemu temat bezpieczeństwa zaistniał w rodzinach naszych pracowników. Dzięki wspólnym rozmowom, zwłaszcza z dziećmi, rośnie świadomość i znaczenie tego zagadnienia zarówno na stanowiskach pracy, jak i w życiu codziennym” – mówi Maria Żmidzińska dyr. ds. BHP w Trakcji PRKiI.

W konkursie wpłynęło kilkadziesiąt prac, wykonanych w różnych technikach plastycznych oraz jedna praca multimedialna. Zwycięzcy zostali wyłonieni na drodze głosowania przeprowadzonego wśród pracowników. Główne nagrody, w postaci voucherów na wakacje, zostały wręczone w trzech kategoriach wiekowych. Ponadto komisja konkursowa dodatkowo wyróżniła kilka prac, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, wśród których były m.in. przedmioty codziennego użytku poprawiające widoczność dziecka na drodze.

Konkurs był kolejną inicjatywą realizowaną przez spółkę na rzecz promocji i rozwoju kultury bezpieczeństwa m.in. obok kampanii „Widoczny - bezpieczny” skierowanej do osób poruszających się w rejonie budów prowadzonych przez Trakcję PRKiI oraz akcji „Bezpieczny od początku” adresowanej do nowoprzyjętych pracowników.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających wybrane prace oraz filmu promującego konkurs.

 

Informacje dla mediów

Robert Kuczyński

   dyrektor ds. zasobów ludzkich i komunikacji

r.kuczynski@grupatrakcja.com

Powrót do listy