Aktualności

Powstaną dwa wiadukty w rejonie Poznania

Za blisko 40 mln zł Trakcja PRKiI S.A. wybuduje dwa nowe wiadukty w ramach modernizacji linii kolejowej Wrocław - Poznań.

Kolejne umowy związane z modernizacją linii kolejowej Wrocław - Poznań zawarła Trakcja PRKiI S.A. Ich przedmiotem jest wybudowanie skrzyżowań dwupoziomowych w miejsce istniejących przejazdów kolejowych. Pierwszy z obiektów za 15,9 mln zł netto powstanie na terenie Poznania w rejonie przystanku Poznań Dębiec. Natomiast drugi za ponad 22,8 mln zł netto w ciągu ul. Śremskiej w Mosinie - mieście położonym 22 km na południe od stolicy Wielkopolski.

To kolejne umowy związane z modernizacją linii kolejowej Wrocław - Poznań, jakie Trakcja PRKiI S.A. zawarła w tym roku. 5 października br. podpisano kontrakt na dokończenie modernizacji odcinka Poznań - Czempiń za kwotę ponad 173 mln zł. Jednocześnie spółka modernizuje dalszy fragment tej linii kolejowej na odcinku Wrocław - granica województwa dolnośląskiego oraz stację Żmigród, które przejęła jako lider konsorcjum w 2013 roku.

 

Informacje dla mediów

Robert Kuczyński

dyrektor ds. komunikacji

r.kuczynski@grupatrakcja.com

Powrót do listy