Aktualności

Zawarto umowy na budowę trasy S5

Trakcja PRKiI S.A. umacnia się na rynku drogowym. Spółka będzie uczestniczyć w realizacji dwóch z sześciu odcinków drogi ekspresowej S5. 

Zgodnie z zapowiedziami Grupa Trakcja rozszerza swoją działalność na rynku drogowym. Łączna wartość umów w tej branży przeznaczonych do realizacji w Polsce w 2015 r., wynosi blisko 100 mln zł. Spółka za ponad 286 mln zł netto pozyskała kontrakt na budowę fragmentu drogi ekspresowej S 5 na odcinku Szubin – Jaroszewo o długości 19,4 km.

„Obecny rok jest dla nas przełomowym pod względem dywersyfikacji przychodów. W Polsce zwiększamy wpływy z rynku drogowego, zaś na Litwie z kolejowego – mówi Jarosław Tomaszewski, prezes Trakcji PRKiI S.A. Posiadamy także specjalistyczny sprzęt drogowy, a w przyszłym roku uruchomimy nową wytwórnię mas bitumicznych. Nasza kadra inżynieryjna i znaczna część naszego potencjału mechanicznego, mogą być wykorzystane zarówno na drogach i kolei.”

Zakres prac obejmuje m.in: budowę dwóch jezdni drogi ekspresowej, każda po 2 pasy ruchu, budowę nowych i przebudowę istniejących węzłów drogowych polegającą na włączeniu ich w powstający układ drogowy oraz budowę obiektów inżynierskich. Ponadto w wyznaczonych miejscach powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe oraz Miejsca Obsługi Podróżnych. Zgodnie z ustalonym przez GDDKiA harmonogramem, prace projektowe oraz uzyskanie zezwoleń na realizację inwestycji powinny umożliwić rozpoczęcie prac budowlanych w 2017 r.

W tym samym dniu zawarto również umowę o wartości 300 mln zł netto na budowę odcinka trasy S5 między  węzłami „Aleksandrowo” i „Tryszczyn” o długości 14,7 km. Trakcja PRKiI jest członkiem konsorcjum wykonawców tego zadania, którego liderem jest Intercor sp. z o.o.

 

Informacje dla mediów

Robert Kuczyński

dyrektor ds. komunikacji

r.kuczynski@grupatrakcja.com

 

Powrót do listy