Aktualności

Kolejny sukces naszej litewskiej spółki!

AB "Kauno tiltai" wygrało przetarg na zaprojektowanie i realizację rekonstrukcji podstacji transformatorowej w Jonavie na Litwie.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się rekonstrukcja podstacji transformatorowej w Jonavie, która jest ważna zarówno dla potrzeb miasta, jak i pobliskiego przemysłu. Przebudowa doprowadzi do zastosowania bardziej przyjaznych dla środowiska technologii, takich jak zastąpienie olejowych wyłączników wielkogabarytowych urządzeniami gazowym. Przebudowa podstacji zmniejszy także ilość możliwych awarii oraz obniży całkowite koszty eksploatacji.

Podstacja transformatorowa 330/110/10 kV, która działa na obrzeżach Jonawy od 1975 roku, jest niezbędna dla działającego 24 godziny na dobę zakładu Achema, który jest zaopatrywany w energię elektryczną przez sześć dodatkowych podstacji za pośrednictwem sześciu linii napowietrznych.

Przebudowa podstacji transformatorowej Jonava, zostanie przeprowadzona przez Kauno tiltai w kilku etapach. W pierwszym etapie, w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy, zostaną przygotowane niezbędne projekty i uzyskane pozwolenie na budowę, następnie przez około 3 lata będą trwały prace budowlane, których zakończenie planowane jest na koniec 2025 roku.

 

 

Informacje dla mediów

rzecznik@grupatrakcja.com

Powrót do listy