Aktualności

Ruszają prace na S 5

Od poniedziałku 5 czerwca br. ruszają prace związane z budową drogi ekspresowej S5 na odcinku Szubin - Jaroszewo. Konsorcjum wykonawców Trakcja PRKiI i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor rozpoczyna pierwszy etap robót ziemnych polegających na zdjęciu wierzchnich warstw gruntu, oczyszczeniu rowów melioracyjnych oraz karczowaniu terenu na całym odcinku o długości blisko 20 km.

Całość inwestycji zlokalizowanej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie nakielskim i żnińskim na terenie gmin Szubin i Żnin przewiduje wykonanie:

  • dwóch jezdni po dwa pasy ruchu o długości 19,3 km,
  • 15 obiektów inżynierskich w tym: 2 wiaduktów drogi ekspresowej, 6 wiaduktów drogowych, 3 mosty drogi ekspresowej, 2 mosty drogowe, 2 przejazdy gospodarcze,
  • 4 węzłów dwupoziomowych:
  • węzła na skrzyżowaniu drogi S5 z drogą gminną nr 091034C Szubin Północ,   
  • węzła na skrzyżowaniu drogi ekspresowej z drogą krajową nr 5 Szubin Południe,
  • węzła na skrzyżowaniu drogi S5 z drogą powiatową nr 1953C (Wąsosz) i 1946C (Ciężkowo),
  • węzła na skrzyżowaniu drogi S5 z drogą krajową nr 5 Gniezno – Brzyskorzystewko.

Ponadto powstaną obiekty na potrzeby Obwodu Utrzymania Drogowego w Wąsoszu, drogi lokalne i dojazdowe do terenów przylegających do drogi ekspresowej, oświetlenie i ekrany dźwiękochłonne w wybranych lokalizacjach oraz rowy melioracyjne i zbiorniki retencyjne. Prace będą wymagały również przebudowy licznych kolizji z istniejącymi instalacjami gazowymi, elektroenergetycznymi, kanalizacyjnymi, sanitarnymi i wodociągowymi.

Postęp realizowanej inwestycji można śledzić na stronie internetowej www.s5szubin-jaroszewo.pl

 

„Projekt i budowa drogi ekspresowej S-5 na odcinku Nowe Marzy-Bydgoszcz – granica województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego z podziałem na 4 części. Część 4 – Projekt i budowa drogi ekspresowej S-5 na odcinku od węzła „Szubin” (z węzłem) do węzła „Jaroszewo” (z węzłem) o długości około 19,3 km”

 

 

Informacje dla mediów

Robert Kuczyński

   dyrektor ds. zasobów ludzkich i komunikacji

r.kuczynski@grupatrakcja.com

 

Powrót do listy